Kvietimas

Kviečiame į nacionalinio Vinco Kudirkos dailyraščio konkurso „Rašom!“ finalą!

Numatomas konkurso finalas vyks Lietuvos mokslų akademijoje, Gedimino pr. 3, Vilnius, kovo 1 d., trečiadienį, 12 val.

Naujas dailiojo rašto darbas finale bus rašomas ranka, rašytinėmis raidėmis rašaliniu parkeriu mėlynu rašalu. Korektūros priemonėmis (juostelėmis, pieštukais, tepikliais ir pan.) naudotis negalima. Dailiojo rašto darbas turi tilpti į vieną A4 formato lapą. Lape rašoma į kiekvieną eilutę. Darbo rašymui skiriamos 45 minutės. 
Vertindama darbus komisija atsižvelgs į teksto išdėstymą, rašto aiškumą ir tolygumą, darbo estetiką, atidumą ir kalbos taisyklingumą.

Kiekvienas dalyvis atsiveža savo rašalinį parkerį mėlynu rašalu.

Kviečiame dalyvius užsiregistruoti  baigiamajam konkurso etapui iki vasario 20 d., pirmadienio, 12 val.

el.paštu rasa.gruodyte@biuropasaulis.lt 


 Kviečiamų dalyvių sąrašas:

Nacionalinis Vinco Kudirkos dailyraščio konkurso „Rašom!“ finalas 2017 m kovo 1 d. Lietuvos mokslų akademija Gedimino pr. 3, Vilnius

 I grupė

Dalyvio vardas, pavardė Švietimo įstaiga
Austėja Rimkutė Klaipėdos „Gilijos“ pradinė mokykla
Onutė Repečkaitė Vilniaus Vytės Nemunėlio pradinė mokykla
Austėja Matelionytė Utenos Vyturių progimnazija
Ernestas Vidinevičius Grigiškių pradinė mokykla
Adriana Ladinskaja Vilniaus Levo Karsavino mokykla
Kornelija Šukytė Plungės „Ryto“ pagrindinė mokykla
Žieda Žilakauskaitė VIMS-International Meridian School
Ignė Gudonytė Kauno Panemunės pradinė mokykla
Arnita Radžiūnaitė Elektrėnų Ąžuolyno progimnazija
Guoda Makauskaitė Vilniaus Šeškinės pradinė mokykla

 II grupė

Dalyvio vardas, pavardė Švietimo įstaiga
Eimantė Pundziūtė Akmenės r. Akmenės gimnazija
Monika Kauliūtė Akmenės r. Akmenės gimnazija
Evelina Kriščiūnaitė Kauno A.Stulginskio mokykla-daugiafunkcis centras
Paulina Kriščiūnaitė Kauno A.Stulginskio mokykla-daugiafunkcis centras
Fausta Bogušaitė Klaipėdos „Žemynos“ gimnazija
Gabija Litvinaitė Kauno „Saulės“ gimnazija
Gabija Vasiliauskaitė Kauno technologijos universiteto gimnazija
Monika Tamulionytė Joniškio „Saulės“ pagrindinė mokykla
Greta Karalevičiūtė Alytaus Dzūkijos pagrindinė mokykla
Ieva Danisevičiūtė Alytaus Jotvingių gimnazija
Monika Pamparaitė Lituanistinė Dublino 4 Vėjų mokykla

 III grupė

Dalyvio vardas, pavardė Amžius Miestas
Danguolė Mituzienė 41 Panevėžio r., Krekenava
Romunda Songailienė 70 Mažeikių r., Pikeliai
Jurga Minčinauskienė 36 Vilnius
Jolanta Šiaulianskienė 49 Radviliškio r., Alksniupiai
Idalija Lankelienė 63 Varėna
Asta Jusienė 48 Kupirškio r.,Byčių km.
Daiva Selvenienė 45 Kėdainiai
Virginija Domarkienė 52 Kretingos r., Kalniškiai
Aistė Mileikienė 45 Telšiai
Aušra Semėnienė 48 Vilnius
Aldona Belopetravičienė 54 Utena

 Originaliausia grupė

Dalyvio vardas, pavardė Amžius Miestas
Laimutė Varkalaitė 33 Kaišiadorių r., Rumšiškės
Irena Navikiene-Valys 57 Woodstock, Connecticut, JAV
Karolina Savickytė 17 Vilnius
Saulė Matulevičiūtė 17 Vilnius
Vaiva Stankutė 19 Vilnius

 

Skelbta Naujiena

Rašom 2017 Mažeikių raj. Pikelių pagrindinėje mokykloje

,Rašom 2017 Mažeikių raj. Pikelių pagrindinėje mokykloje

Skelbta Naujiena

Kėdainių suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centras

Kėdainių suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro Suaugusiųjų skyriuje vasario 2 d. vyko Nacionalinio Vinco Kudirkos dailyraščio konkurso „Rašom!“ I etapo renginys, kurio tikslas yra ugdyti taisyklingo, aiškaus ir estetiško rašymo įgūdžius, išrinkti gražiausią ir originaliausią rašyseną turinčius suaugusiuosius. Į lietuvių kalbos kabinetą susirinko 14 suaugusiųjų, norinčių dailyraščiu parašyti duotą tekstą. Suaugusieji dailyraščiu turėjo parašyti Kazio Bradūno tekstą „Keli lemtingi susitikimai su poezija ir žmonėmis“.
Kadangi šie metai skirti Kaziui Bradūnui, artėja jo 100-osios gimimo metinės, Suaugusiųjų skyriaus lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja, šio renginio organizatorė, papasakojo apie poetą, parodė autentišką medžiagą iš Lituanistų sambūrio susitikimo su Kazio Bradūno dukraElena Bradūnaite-Aglinskiene ir iš viešnagės poeto bute Vilniuje. Prisiminus poetą, visiems buvo pristatyti konkurso nuostatai ir išdalinti tekstai.
Konkurso dalyviai susikaupė, skaitė Kazio Bradūno tekstą „Keli lemtingi susitikimai su poezija ir žmonėmis“ ir palinko prie baltų popieriaus lapų, paženklintų konkurso „Rašom!“2017 ženklu. Parkeriu vedžiodami raidę po raidės miklino rankas ir stengėsi kuo taisyklingiau ir gražiau perrašyti tekstą.
Džiugu, kad konkurse dalyvavo ne tik Suaugusiųjų skyriaus mokiniai bei andragogai, bet aktyviai prisijungė ir Kėdainių TAU klausytojai. Visi konkurso dalyviai buvo apdovanoti Kėdainių suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro užrašinėmis ir rašikliais. Trys gražiausios rašysenos atstovų darbai bus išsiųsti į konkurso II etapą.
Vyko tikra –  literatūros, kalbos, dailaus rašto, bendrystės – šventė.
Dailyraščio konkurso darbų parodėlę Suaugusiųjų skyriaus skaitykloje aplankyti ir pasigrožėti gražiausiomis rašysenomis galėsite visą vasario mėn.

Aldona Šliažaitė, Suaugusiųjų skyriaus mokytoja, renginio organizatorė.

Skelbta Naujiena

Karolinos Praniauskaitės viešoji biblioteka

2017 m. vasario 9 d. bibliotekoje įvyko dailyraščio konkurso „RAŠOM!“ renginys, kuriame buvo atrenkami iš 109 dalyvių nugalėtojai 4 amžiaus grupėse. Dailyraščio tekstus lygino ir skaitė darbų vertinimo komisija: Kristina Ežerskienė, Rasa Kasparavičienė, Marija Krajinskienė, Sonata Krasauskienė, Indra Mileškienė, Anžela Valuckienė.
Siunčiame Telšių vertinimo komisijos atrinktus dailyraščio darbus (15) į Nacionalinio Vinco Kudirkos dailyraščio konkursą „RAŠOM!“ .
Telšiečių dalyvių dailyraščio darbų parodos atidarymo šventėje, kuri vyko vasario 9 d. 14 vai. Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos bendrojoje skaitykloje gyventojai turėjo galimybę susipažinti su visų dalyvių (4 grupės) dailyraščio darbais.

Direktorės pavaduotoja
Laikinai einanti direktoriaus pareigas
V. Umikienė

Skelbta Naujiena

Mūsų paštas

Po savaitgalio plūstelėjo Jūsų dailyraščiai – vežimais vežame!

Skelbta Naujiena

Vilniaus Vytės Nemunėlio pradinės mokykla

Visi žinome, kad apie žmogų daug ką pasako  jo elgesys,  bendravimas, kalba, rašysena… Mylėti savo gimtąją kalbą, taisyklingai kalbėti ir rašyti, tai dar vienas privalumas, kuris pasako apie žmogų. Mes Vilniaus Vytės Nemunėlio pradinės mokyklos mokytojos Jurgita ir Dalia, mokyklos direktorė Rosita Čiūrienė, kuri irgi visada dalyvauja konkurse,  antrus metus iš eilės vėl pakvietėme  mokyklos bendruomenę dalyvauti Nacionaliniame Vinco Kudirkos dailyraščio konkurse ,, Rašom 2017 „. Šią žinią ir kvietimą paskelbėme savo mokyklos internetiniame tinklapyje, kvietime mokyklos stende ir laukėme tų, kurie neabejingi mūsų gimtosios kalbos rašto kultūrai. Rašė daug mokyklos bendruomenės narių: mokytojos, tėveliai ir mokiniai. Viso buvo parašyti 108 darbai, į konkursą atrinkti 32 darbai. Kadangi aš pati keletą metų dalyvavau konkurse, rašiau ir mane lydėjo sėkmė, dabar aš  esu šio konkurso vertinimo komisijos narė, norėčiau padėkoti visiems rašiusiems ir palinkėti gerų rezultatų. Taip pat nepamiršti, kad  gražiai ir  su  meile parašyti  ranka žodžiai, kartais taip jautriai pasibeldžia į mūsų širdis, kad norisi atsakyti tuo pačiu…

 Mokytoja Jurgita Taustikienė

Skelbta Naujiena

Lituanistinė Dublino „4 Vėjų“ mokykla rašo

Mūsų konkurse aktyviai dalyvauja lietuviai iš viso pasaulio. Šiais nuotraukas gavome iš lituanistinės Airijos Dublino „4 Vėjų“  mokyklos. Moksleiviai rašo dailyraščio darbus, tarp jų ir pernai metų finalinio etapo dalyvė.  

Skelbta Naujiena

Rašom! 2017 gauti darbai

Gauname tikrai įdomių ir originalių darbų. Keletą iš jų čia galite pamatyti. Nuolat papildysime albumą naujai gautais darbais.

Skelbta Naujiena

Laiškas iš JAV

Gavom darbą iš Jungtinių Amerikos Valstijų. Kol kas gavome tik elektroninę kopiją, na o popierinio originalo tikimės greitai sulaukti. Laišką pasirašo ponia Irena Nakienė-Valys. Labai dėkojame poniai Irenai, garbingai mūsų dalyvei iš Amerikos žemyno, kuri surado laiko mūsų konkursui. 

LITHUANIAN-AMERICAN COMMUNITY, INC.

PLB Seimo narė – Irena Nakienė-Valys

JAV LB XX Tarybos narė

LAC XX Board member.

USA LAC Eastern CT chapter community relations

   

Skelbta Naujiena

Rašom! 2017 prasideda.

Prasideda nacionalinis Vinco Kudirkos dailyraščio konkursas „Rašom! 2017“

 

Jau nuo šiandien, sausio 10 d., kviečiame rankų miklumą bandyti nacionaliniame Vinco Kudirkos Dailyraščio konkurse „Rašom! 2017“. Septintus metus iš eilės organizuojamo renginio metu bus išrinkti dailiausios bei originaliausios rašysenos Lietuvos gyventojai.

 Šiųmetinio konkurso tekstus, kuriuos dalyviai turi išraityti plunksnakočiu mėlynu rašalu, galite rasti renginio organizatorių Lietuvių kalbos instituto ir raštinės reikmenų bendrovės „Biuro pasaulis“ tinklalapiuose www.lki.lt ir www.biuropasaulis.lt. Dailyraščių laukiama iki vasario 10 d. UAB „Biuro pasaulis“ adresu Vilkpėdės g.20, LT-03151 Vilnius, Lietuva.

Konkurse „Rašom!“ kviečiame dalyvauti nuo trečiokų iki senjorų. Dalyviai susirungs trijose amžiaus grupėse: 3–6 klasių moksleiviai, 7–12 klasių moksleiviai ir suaugusieji.

„Rašom!“ organizatoriai jau turi tradiciją – šiemet konkursas taip pat vyks dviem etapais. Iš atsiųstų dailyraščių vertinimo komisija atrinks 10 geriausių kiekvienos amžiaus grupės darbų. Šio etapo rezultatai bus paskelbti vasario 17 d. Lietuvių kalbos instituto ir bendrovės „Biuro pasaulis“ interneto svetainėse. Atrinktų darbų autoriai susirungs konkurso finale kovo 1 d.

Šiemet kiekvienos grupės nugalėtojas ir originaliausio darbo autorius bus apdovanoti keltų bendrovės TALLINK kruizu Ryga–Stokholmas–Ryga 4 asmenims. Į Latvijos sostinę nugalėtojus su kompanija nuveš bendrovės „Lux Express“ autobusai. Visi patekę į finalą bus apdovanoti rašymo priemonėmis „Parker“ bei saldumynais.

Nuo konkurso organizavimo pradžios 2011 metais konkurso organizatoriai sulaukė daugiau kaip 65 000 dailyraščiu perrašytų tekstų ne tik iš įvairiausių Lietuvos kampelių, bet ir užsienio lietuvių bendruomenių. Šiemet tikimasi dar didesnio aktyvumo.

Konkurso laureatų darbai kasmet keliauja į parodas, kurias jau organizavome Lietuvos Respublikos Seime, Vilniaus ir Kauno savivaldybėse, Kauno pedagogų kvalifikacijos centre.

Daugiau informacijos:

Artūras Tuminas, UAB „Biuro pasaulis“ generalinis direktorius, tel. (8 5) 2361940, +370 650 66197, e. paštas: info@biuropasaulis.lt, tinklalapis: www.biuropasaulis.lt, www.elektromedia.lt.

Violeta Meiliūnaitė, Lietuvių kalbos instituto direktoriaus pavaduotoja mokslo reikalams, tel. (8 5) Tel. 8 5 263 76 90, e. paštas: violeta.meiliunaite@lki.lt, tinklalapis www.lki.lt.

 

 

Skelbta Naujiena
  • Facebook
  • Google+